Jdi na obsah Jdi na menu
 


V roce 1956 dostal ZV ROH OSP Prostějov od ONV Prostějov do užívání rekreační středisko ve Žlebu – Čunín. Správou celého objektu (6 malých chatek, 1 třídílné chaty, společenské místnosti, kuchyně sprchy a sklípku) byl pověřen známý prostějovský sportovec František Pavlovský. A tak to sportování ve žlebu začalo. Původní hřiště bylo na okraji žlebu po pravém břehu potoka. Když se šlo hrát volejbal, nosily se dřevěné kůly, síť, míč krompáč, motyka a lopata. Hrávalo se v sobotu odpoledne, někdy i v neděli dopoledne. První turnaj byl uspořádán v roce 1957 – byl to turnaj dvojic a ve finále zvítězili bratři Pavlovští - Ota a František.

Protože hřiště bylo značně vzdálené od chat, pak to nošení nářadí, začalo se postupně budovat hřiště blíže chatek u studny. Místa bylo dost, terén však nerovný a plný pařezů. Terén se pomalu srovnával a pařezy se s velkou slávou dobývaly jeden za druhým ze země. Koncem roku 1964 byl původní tábor likvidován, 4 malé chaty zbourány a ostatní chaty prodány zaměstnancům OSP. Hřiště bylo dále rozšiřováno, sehnala se síť, železné tyče a písek na hřiště. V srpnu 1967 byl na novém hřišti hrán turnaj smíšených dvojic v odbíjené. Pravidelně se zde hrával také nohejbal a stolní tenis. V letech 1972 – 78 byla pořádána přátelská utkání s osadou Křenůvky, s přehradou – Čubernicí a s Plumlovem. Na Silvestra v roce 1978 v Prostějově byl zvolen výbor chatařů – sportovců.  Následujícího roku byl již výborem pořádán první větší turnaj v odbíjené družstev „Memoriál Aloise Sedláka“, kterého se do roku 1983 odehrálo pět ročníků. Dalším výrazným mezníkem v historii čunínského volejbalu bylo dobudování druhého pískového hřiště u studny. Nyní bylo dostatek místa pro pořádání turnajů o účasti až 16-ti družstev.

V roce 1984 byl na počest předčasně zesnulého kamaráda pořádán I. ročník Memoriálu Jaroslava Reitera, který se hraje dodnes.

 

Mapa

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Nestoři čunínského volejbalu